Pereira je naveo da je na skupu vladala vrlo pozitivna atmosfera bez većih incidenata uz prevladavajući “mir, smirenost i pobožnost”.
Pobožnost prema Božanskoj Pastirici nastala je 1703. godine u Sevilli kada je kapucin Izidor ugledao Djevicu Mariju odjevenu kao pastiricu kako drži pastirski štap. Okruživalo ju je nekoliko ovaca, no jednu koja je zalutala progonio je vuk, kojeg je arkanđeo Mihael odagnao strijelom.
Fratar je naručio sliku koja je prikazivala ono što je vidio i počeo širiti pobožnost prema Gospi, koja je naposljetku prenesena u Latinsku Ameriku, a najviše je primljena u Venezueli.
Slika predstavlja Marijinu ulogu u zaštiti stada svoga Sina od Zloga.
Ovogodišnja procesija započela je tradicionalnim pobožnim hodom u kojoj je sudjelovalo oko 44.000 hodočasnika duž trase dužine od oko 7,5 kilometara a koja je prolazila pored najznamenitijih mjesta u gradu do crkve Sv. Ruže, početne točke povorke gdje je nadbiskup u miru Mariano Parra slavio Svetu misu
“Nije slučajnost da se ova procesija održava 166 puta i da se svaki put povećava broj ljudi koji prate Božansku pastiricu, čineći ovo jednom od najvećih manifestacija [marijanske pobožnosti] u svijetu”, rekao je Parra u svojoj propovijedi.
“Marija, pod zazivom Božanske pastirice, danas od nas traži – kao učenika njezina Sina – da učimo od nje: živjeti samo za Krista i njemu u službi. To je razlog našeg postojanja”, rekao je Parra.
Nadbiskup u miru zaključio je zamolivši Božansku pastiricu „da nas povede svome Sinu Isusu Kristu i pomogne nam da budemo vjerni, da idemo svijetom sijući ljubav, pravdu i mir“.