Kako itko može biti protiv čestog pristupa vjernika Gospodaru života, Panis Angelicusu, lijeku besmrtnosti? To je potpuno suprotan stav od onoga što bi netko trebao imati prema čudesnoj dostupnosti euharistijske pričesti s Uskrslim Gospodinom, koju je Crkva u posljednjih stotinjak godina učinila integralnim dijelom duhovnog života većine katolika.
„Oduševljavajuće, ali istovremeno i „zastrašujuće“ sredstvo – tako je papa Franjo govorio o umjetnoj inteligenciji. Isto je ponovio državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin obraćajući se sudionicima dvodnevne konferencije „Rizici i prilike umjetne inteligencije za djecu: zajednička obveza zaštite djece“, koja je danas, 22. ožujka, završila u Rimu.
Jedan intrigantan odlomak iz Katekizma Katoličke Crkve koji me često potiče na razmišljanje nalazi se u točki #675:
Biskup Athanasius Schneider izjavio je da sljedeći papa mora pojasniti crkveni nauk o braku, spolnosti i isključivo muškom svećeništvu kako bi se suzbila zbrka oko ovih dogmatskih pitanja unutar Crkve.
Hrvatski je narod dao lijep broj misionara i misionarki koji su živjeli ili žive i rade diljem svijeta. Krenuli su u misije puni vjere i Kristove ljubavi, ne za „čovječanstvo” nego za svakoga čovjeka, za bližnjega svoga. A bližnji su im oni najsiromašniji i najzapostavljeniji na Haitima ili Solomonskim otocima, u Ruandi, Ugandi, Zambiji, Kongu, Ekvadoru, Beninu i drugim zemljama gdje siromaštvo i društveni nered razaraju ljudsko dostojanstvo i život.
„Miran objavljujem ovaj videozapis jer sam u svome svećenstvu tijekom ispovijedi i razgovora uvijek bio pun milosrđa prema parovima i ženama koji su iskazali kajanje zbog učinjenog pobačaja te nikad nisam osudio mladu osobu koja se osjećala loše u vezi svoga tijela već joj pokušao pomoći“, napisao je don Tomislav Lukač na Instagramu.
U razgovoru za vatikanske medije u utorak 11. ožujka, nadbiskup Luksemburga, član Vijeća kardinala te potpredsjednik Europskih biskupskih konferencija kardinal Jean Claude Hollerich progovorio je o aktualnom stanju u Europi.
Čapljina je jedno od najsrčanijih mjesta u Hrvata, stoga nije iznenađenje što uvijek iznjedri neko vrhunsko sportsko ime. Ovog puta sport je u fokusu na jedan drukčiji način.
Ipak ostaje povijesna istina: da je ova naša europska struktura, izgrađena na plemenitim temeljima klasične antike, oblikovana, postoji, odgovara i opstaje jedino u okviru Katoličke Crkve.
U novoj slijepoj studiji 2 829 žena u SAD-u u dobi od 41 do 45 godina ispitano je zbog reproduktivnoga zdravlja i pokušaja samoubojstva. Studija je pokazala da su abortus ili spontani pobačaj razlog za veću vjerojatnost pokušaja samoubojstva.
Članovi Zbora kardinala trebaju duboko razmisliti o „antikršćanskoj” prirodi svijeta i situaciji u Crkvi prilikom izbora novog pape, rekao je bivši voditelj vatikanskog Ureda za nauk vjere.
Ključna važnost vjere – a posebno kršćanske vjere – u spašavanju zapadne civilizacije od njezina široko percipiranog propadanja činila je značajan dio velike međunarodne konferencije koja je upravo završila u Londonu.
Zagrebački nadbiskup Alojzije Stepinac u teškom vremenu krvavih sukoba, bezbožnih ideologija, rasne, nacionalne, ideološke mržnje djelovao je rasvijetljenom savješću vjernika kojem je Božja volja vrhovna norma savjesti.
Čudo je događaj izvan i mimo prirodnih zakona ili uzroka koji je moguć samo Bogu kao stvoritelju i svemogućem držitelju svega. Đavao ne može stvarno učiniti čudo, nego ga mole samo oponašati, što i čini s ciljem da čovjeka prevari. Kako posjeduje veću inteligenciju i znanje nego ljudi, može prikazati kao čudo ono što naša znanost još nije otkrila.
Akash Bashir imao je samo 20 godina kada je ubijen 15. ožujka 2015. godine dok je sprječavao bombaša samoubojicu da uđe u prepunu katoličku crkvu sv. Ivana tijekom nedjeljne mise u pakistanskom gradu Lahoreu.
U dobi od 8 godina shvatio je koji je njegov poziv kada je u svojoj četvrti susreo staricu Aurelianu koja je s poda jela ostatke pseće hrane i otpadaka.