Večernji molitveni program započeo je u 18 sati na vanjskom oltaru crkve svetoga Jakova u Međugorju. Krunicu su predmolili međugorski framaši i njihov duhovni asistent fra Marin Mikulić, a nakon toga uslijedila je sveta misa koju je predslavio fra Andrija Majić, tajnik Hercegovačke franjevačke provincije,
Brdo ukazanja bilo je prepuno Gospine djece! Molitva i pjesma odzvanjali su u mraku! Vidioci Ivan i Marija vodili su okupljene kroz razmatranja Otajstava svjetla. Bili su to uistinu duboki molitveni trenuci.
Meditacije o svakom otajstvu su bile lijepe. Primjerice, evo meditacije za prvo otajstvo, Isusovo krštenje na Jordanu: Molimo se srcem ispunjenim zahvalnošću za dar našeg krštenja, moleći za Njegovu ljubav kako bismo živjeli kao Njegova ljubljena djeca. Gospa je rekla: "Draga djeco, danas vas pozivam da se otvorite Božjoj bezgraničnoj ljubavi. Volim vas majčinskom ljubavlju i želim vas sve voditi na izvor žive vode, da vam duše budu ispunjene radošću i mirom.“
Gospino ukazanje dogodilo se odmah nakon krunice, oko 23 sata, i u tom trenutku Brdo je zašutjelo. Sva srca su bila fokusirana na Njezinu prisutnost!
Marija je nakon završetka ukazanja podijelila svoj izvještaj o ukazanju:
"Za vrijeme ukazanja, kad je Gospa došla, Gospi smo preporučili sve nas ovdje prisutne i sve one koji su bili duhovno povezani s nama.
Na poseban način molili smo za sve bolesne u duši i u tijelu.
Gospu smo molili za sve ljude koji su s nama povezani preko molitve ovih devet dana i na kraju smo pitali Gospu da zagovara pred svojim Sinom Isusom za mir u našim srcima, za mir u našim obiteljima i za mir u čitavom svijetu.
Gospa je ispružila ruke i dugo molila na svom majčinskom jeziku, na aramejskom, i na kraju sve nas je pozdravila i rekla : 'U isto vrijeme, na istome mjestu'. Napravila je znak križa, sve nas je blagoslovila svojim majčinskim blagoslovom.
Sada ćemo zamoliti svećenike i našeg dragog biskupa koji je ovdje s nama da nas blagoslovi Isusovim blagoslovom."
Nakon blagoslova biskupa Marija je dodala:
"Zaboravila sam reći da je Gospa večeras bila radosna." - kazala je vidjelica Marija osmog dana Devetnice Kraljici Mira na Brdu ukazanja!
Podsjetimo i kako je u nedjelju 21. lipnja, Gospa preko Marije Pavlović – Lunetti pozvala ve da ova tri dana do 45. Obljetnice „provedemo u razmišljanju, u molitvi, zahvali i postu! Da ova tri dana budu tri dana molitve, zahvale Bogu na svemu što nam Bog daje preko Nje!“
Molitva devetnice na Brdu ukazanja sa vidjelicom Marijom Pavlović – Lunetti nastavlja se svaku večer u 22,00 sata kod Gospina kipa na Brdu ukazanja do 24. 6., uočnice 45. godišnjice Gospinih ukazanja i njezinih poziva na mir!
Prijenos molitve uživo prate Mary TV, Maria Vision i Radiopostaja Mir Međugorje na svojim mrežnim stranicama.

